Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Sport i rekreacja > Wędkarstwo > Ryby w strykowskim zalewie >

Treść strony

Okoń

Okoń, garbus, okonek (perca fluviatilis) - przepiękna ryba wód słodkowodnych Europy. Posiada dużą, dwudzielną płetwę grzbietową. Jej pierwsza część rozpięta jest na okazałych twardych kolczastych promieniach.

Jaź

Jaź (leuciscus idus) - od jelca i klenia różni się mniejszymi łuskami i mniejszym otworem gębowym. Koloryt płetw piersiowych, brzusznych i odbytowych jest cynamonowo czerwony.

Karp

Karp (cyprinus carpio) - Chyba najbardziej znana spośród ryb słodkowodnych Europy. Jest bliski nie tylko poławiającym wędkarzom i rybakom, ale także społeczeństwu (tradycje wigilijne i czołowa pozycja na liście świątecznych potraw).

Leszcz

Leszcz (abramis brama) - wielce popularna z rodziny karpiowatych ryba słodkowodna Europy. Charakterystyczna spłaszczona budowa ciała, które jest wysokie o nieproporcjonalnie małej głowie.

Lin

Lin (tinca tinca) - jedna z bardziej znanych ryb z rodziny karpiowatych. Charakterystyczne o walcowatym kształcie ciało pokryte jest drobnymi elipsoidalnymi łuskami, głęboko i mocno osadzonymi w skórze.

Płoć

Płoć, płotka (rutilus rutilus) - jest bardzo popularną rybą w wodach europejskich i spotkać ją można we wszystkich rejonach kontynentu za wyjątkiem jego południowej strefy (poniżej Alp).

Sandacz

Sandacz (stizostedion lucioperca) - największe spośród okoniowatych znaczenie gospodarcze ma ta ryba. Do naszych rzek przedostał się ze wschodu w okresie polodowcowym i sięga aż po Łabę.

Sum

Sum (silurus glanis) - to nasza największa i najcięższa ryba zamieszkująca wody słodkie. Dorosłe osobniki nie sposób pomylić z innymi rybami , natomiast małe przypominają sumika karłowatego.

Szczupak

Szczupak, szczuka, szczupiec (esox lucius) - Najbardziej znany typowy drapieżca naszych wód. Nietypowy, szeroko rozwieralny pysk kojarzy się niektórym z nas z dziobem kaczki.

Węgorz

Węgorz (anguilla anguilla) - Bardzo charakterystyczna ryba ze względu na wężowaty kształt. Posiada śliską, grubą skórę a w niej głęboko osadzone łuski. Jej tarło równie jest niezwykłe co wygląd.

Karaś

Karaś (carassius carassius) - różnica między nim a karpiem polega m.in. na mniejszej niż u karpia głowie, braku wąsów, srebrzystą tęczówką oka i ciemnym pasem u nasady ogona. Jest on zwłaszcza widoczny u młodszych osobników.

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku
  • Karta Seniora

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2635114 osobą
na naszej stronie