Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu > Newsy > 2012 > I kw >

Treść strony

Uczniowie ze Strykowa zapewnili szkole pracownie multimedialne od Tesco dla Szkół

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie znaleźli się w gronie 30 laureatów konkursu Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”, zdobywając nowoczesne pracownie multimedialne dla swojej szkoły oraz czytniki e-książek z zestawem lektur szkolnych dla siebie. Zwycięstwo zapewnili sobie przeprowadzając w swojej okolicy ekorewolucję, czyli akcję na rzecz ochrony środowiska oraz prezentując ją w krótkim filmiku, który zdobył uznanie internautów i Jury konkursu.

 

Ekorewolucjoniści z zespołu Ekoart ze Strykowa pokonali blisko 360 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski.  W gronie zwycięzców znaleźli się dzięki internautom, których głosy zakwalifikowały ich ekofilmiki do II etapu konkursu, gdzie został doceniony przez Jury. Zwycięskie prace można zobaczyć na stronie: http://www.tescodlaszkol.pl/ekofilmiki/konkurs/zwyciezcy.

Tak wysoki wynik w głosowaniu internautów uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 1 w Strykowie zawdzięczają wsparciu kolegów, nauczycieli, rodziców oraz całej społeczności lokalnej. Już podczas przygotowywania i przeprowadzania ekorewolucji uczniowie angażowali w ekologiczne działania społeczność szkolną. Wygrana w konkursie Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” świadczy natomiast nie tylko o zaletach ich ekofilmiku, który podbił serca internautów i Jury, ale też o skutecznej promocji i wsparciu mieszkańców powiatu zgierskiego.

 

Sukces w konkursie Tesco dla Szkół zaowocował cennym sprzętem szkolnym ufundowanym przez Tesco Polska. Uczniowie zdobyli nowoczesną pracownię multimedialną, która wzbogaci bazę dydaktyczną szkoły oraz czytniki książek elektronicznych z zestawem lektur szkolnych dla siebie. Praca z użyciem tablicy interaktywnej jest niezastąpionym narzędziem wspomagającym nauczanie i uczenie się. Multimedialne zilustrowanie omawianych zagadnień zwiększa skupienie wśród dzieci i zaangażowanie ich w aktywny udział w prowadzonych zajęciach już wkrótce z takich nowinek technicznych będą korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie.
 

  • autor: Wojciech Tomczak, data: 2012.01.25

wstecz

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku
  • Karta Seniora

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2636690 osobą
na naszej stronie