Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Treść strony

Spotkanie opłatkowe władz gminy ,GKRPA i środowiska lokalnego.

W dniu 19.12.2017 Władze gminy -Pan Burmistrz Andrzej Jankowski, Z-ca Komendanta Policji w Strykowie podkom. Michał Koźmiński,dzielnicowi,przewodnicząca Anna Ślęzak i członkowie GKRPA, kierownik MOPS Emilia Walak i pracownice świetlicy środowiskowej oraz mieszkańcy miasta i gminy Stryków w sumie 70 osób spotkało się na corocznej wigilii  środowiskowej.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Problemach Alkoholowych i Narkomanii

W dniu 5 czerwca 2017 r. o godz. 9:00 w szkole Podstawowej w Niesułkowie odbędzie się „Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Problemach Alkoholowych i Narkomanii” dla uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu Gminy Stryków oraz ich rodziców.

Wycieczka do Kłodawy, Uniejowa, Borysewa.

W dniu 23.08.2016 roku (wtorek) grupa 41 uczniów uczęszczających na świetlice środowiskowe w Niesułkowie, Bratoszewicach, Strykowie wyruszyła na wycieczkę krajoznawczą do  kopalni soli w Kłodawie, Uniejowa i ZOO safari w Borysewie.

Wycieczka dla dzieci ze Szkół Podstawowych w Gminie i Mieście Stryków.

W dniach 30.06 i 1.07.2016 roku grupa 40 uczniów z klas IV-VI SP z  Gminy i Miasta  Stryków zwiedzała Ziemię Świętokrzyską .

Obóz Terapeutyczny

W dniach 25.06-1.07.2016 w Białce Tatrzańskiej odbył się obóz terapeutyczny dla  20 osobowej grupy z Gminy i Miasta Stryków .

Wakacyjna Polisa Trzeźwości informacja ze strony http://www.parpa.pl/

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy, które niestety często kojarzone są z używaniem alkoholu. Wśród ludzi dorosłych, a także wśród młodzieży pokutuje przekonanie, że nie ma dobrej zabawy bez alkoholu.

Z wizytą w zakładzie karnym

W dniu 12.04. uczniowie trzeciej klasy gimnazjum z Bratoszewic wraz wychowawcą panią Moniką Kalinowską, pedagogiem szkolnym Wiolletą Walak i członkiem GKRPA w Strykowie Barbarą Antczak-Sadowską wybrali się na „żywą” lekcje profilaktyki o tematyce: narkotyki, alkohol, dopalacze i hazard do Zakładu Karnego w Łowiczu.

„Stop uzależnieniom” – prelekcja

W dniu 01 lutego 2016 r. Pani Aneta Kominiak – funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu spotkała się z młodzieżą licealną z Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach i poprowadziła prelekcję dotyczącą problemu dopalaczy i zjawiska cyberprzemocy. 

Konkurs „Stop uzależnieniom”

W dniu 29 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Stop uzależnieniom”  ogłoszonego przez Komendę Powiatową Policji w Zgierzu. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży szkolnej pozytywnych zachowań w aspekcie życia bez uzależnień, a także wzmożenie świadomości zagrożeń wynikających z zażywania środków odurzających i dopalaczy.

Wigilia dla mieszkańców Miasta i Gminy Stryków

W dniu 17.12.2015 w Domu Kultury w Strykowie odbyła się coroczna wigilia dla mieszkańców Miasta i Gminy Stryków. Organizatorem spotkania był Burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski, Gminna Komisja Rozwiązywania problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz OKiR w Strykowie. Na spotkanie przybyło prawie 80 osób.Wśród przybyłych były całe rodziny z dziećmi, osoby samotne, małżeństwa.

Wigilia

17 grudnia o godzinie 16.00 w Domu Kultury w Strykowie organizowana jest przez Burmistrza Strykowa i GKRPA w Strykowie wigilia. Weźmie w niej udział około 75 osób. Każdy uczestnik wigilii otrzyma paczkę świąteczną.  

Warsztaty profilaktyczne dla gimnazjalistów

Młodzież z gimnazjum w Strykowie i Bratoszewicach 8 grudnia weźmie udział w warsztatach profilaktycznych (dopalacze) zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Zgierzu przy współudziale z GKRPA w Strykowie. Warsztaty są podsumowaniem konkursu pod hasłem „Jestem czysty, nie biorę”.

Zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży

W listopadzie 2015 r. we wszystkich szkołach na terenie gminy Stryków odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży uczące asertywności i propagujące styl życia wolny od dopalaczy. Dla młodszych dzieci z klas I-III Pani Urszula Pakuła prowadziła zajęcia profilaktyczno-muzyczne pt: „Zagrożenia i nałogi, co pomaga a co szkodzi”.

Spotkanie grupy osób uzależnionych

W dniu 5 września 2015 roku w Niesułkowie odbyło się spotkanie grupy osób uzależnionych i współ uzależnionych (około 40).

200 kamizelek odblaskowych dla pierwszo-klasistów

GKRPA w Strykowie  zakupiła 200 kamizelek odblaskowych .Kamizelki będą rozdawane uczniom klas I SP  podczas prelekcji i spotkań z policjantami, które zaplanowane są  w miesiącu wrześniu i październiku.

Zapraszamy na koncert "Wolności oddać nie umiem"

Zapraszamy na  koncert "Wolności oddać nie umiem" w wykonaniu GABRIELA FLESZARA. Koncert odbędzie się 25 września (piątek) ...

Członkowie GKRPA na Pikniku Rodzinnym w Bratoszewicach

W dniu 5.09.2015 roku po raz kolejny członkowie GKRPA ze Strykowa brali udział w imprezie lokalnej na terenie naszej gminy, realizując program "STOP PIANYM KIEROWCOM".

Dni Trzeźwości

1 sierpnia o godz. 18.00 grupa wsparcia Al-Anon „Uwierz w siebie” organizuje spotkanie rozwojowo-terapeutyczne dla osób utrzymujących trzeźwość. Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury w Niesułkowie.

Wyjazd do Lichenia

25 lipca 2015 roku grupa AA wyjeżdża do Lichenia na spotkanie trzeźwościowe. Zainteresowane osoby prosimy o zapisy w Punkcie Konsultacyjnym w Strykowie, ul. Kościuszki 31.

Obóz terapeutyczny dla rodzin

W dniach 22-26 lipca 2015 roku grupa 30 osobowa wyjeżdża do Kazimierza Wielkiego na obóz terapeutyczny. Uczestnikami obozu są rodzice i dzieci z terenu gminy Stryków.

Wycieczka 3 – dniowa w Karkonosze

GKRPA w pierwszych dniach wakacji zorganizowała wycieczkę w Karkonosze. W wycieczce uczestniczyło 40 dzieci z gminy Stryków.

Stop pijanym kierowcom

W dniu 21.06.2015 r na Pikniku Rodzinnym w Niesułkowie wspólną akcję STOP PIJANYM KIEROWCOM przeprowadziła GKRPA i Komisariat Policji w Strykowie.

„Powstrzymaj pijanego kierowcę”

W ramach akcji „Powstrzymaj pijanego kierowcę” Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie wraz z Komisariatem Policji w Strykowie organizuje spotkania dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy Stryków.

XVIII – lecie Grupy AA „Jaś i Małgosia”

30 maja 2015 r. grupa AA „Jaś i Małgosia” obchodzi XVIII – lecie. Z tej okazji odbędzie się uroczystość pt. „Liczy się dziś”. Program:

Porady prawnika w Punkcie Konsultacyjnym w Strykowie

W Punkcie Konsultacyjnym w Strykowie w każdy poniedziałek w godzinach od 16.00 do 18.00 przyjmuje i udziela bezpłatnych porad prawnik Pani Anna Głogowska. Na spotkanie można umówić się pod numerem telefonu 42-633-34-04

Konkurs „Stop pijanym kierowcom”

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych informuje, iż w dniach 4-25 maja trwa konkurs „Stop pijanym kierowcom”. Konkurs jest adresowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i gminy Stryków.

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku
  • Karta Seniora

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2635072 osobą
na naszej stronie