Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Gmina Stryków > Rolnictwo >

Treść strony

Gminna Spółka Wodna w Strykowie

Gminna Spółka Wodna w Strykowie
ul.Targowa 20
95-010 Stryków

Dyżur Prezesa Zarządu Spółki: każdy czwartek w godz. od 8.00 do 12.00 w siedzibie Spółki Wodnej w Strykowie, ul.Targowa 20
Telefon: 505-777-238

E-mail do biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Biuro Powiatu Zgierskiego z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim kontakt drogą elektroniczną: : BP098_kancelaria@arimr.gov.pl

SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW

Urząd Miejski w Strykowie, informuje, że w dniu 05.03.2018r. ( poniedziałek) o godzinie 10.00  w Ośrodku Kultury i Rekreacji  w Strykowie, Plac Łukasińskiego 4, odbędzie się szkolenie na temat:  „Zmiany w płatnościach obszarowych w 2018 roku, aplikacja e-wniosek Plus”. Szkolenie przeprowadzą pracownicy Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Aleksandrowie Łódzkim. Zapraszamy do udziału w szkoleniu.

 

  • autor: Wojciech Tomczak na podst. inf. ARIMR, data: 2018-02-16

Zwrot podatku akcyzowego w 2017 r. - II termin

Urząd Miejski w Strykowie, informuje, że w terminie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r.   producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej składając  wniosek do Burmistrza Strykowa wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2017 r. do 31 lipca 2017 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2017 r.

Zwrot podatku akcyzowego w 2018 r.

Burmistrz Strykowa informuje, że każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.

Zapewnij bezpieczne wakacje najmłodszym

Okres wakacji to czas, gdy najmłodsi, mając dużo wolnego czasu, potrzebują szczególnej troski i zainteresowania ze strony dorosłych. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom to podstawowe zadanie, przed którym stają rodzice. Jest to szczególnie trudne w przypadku dzieci z terenów wiejskich, zwłaszcza w okresie nasilonych prac polowych, pochłaniających rolnikom większość dostępnego czasu.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM !!!

Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi skierował apel do rolników. 

Komunikat dla rolników w sprawie szacowania szkód spowodowanych przymrozkami wiosennymi

W związku z przymrozkami wiosennymi, które wystąpiły w dniach 16-18 kwietnia oraz 9-10 maja 2017 roku na terenie Gminy Stryków poszkodowani producenci rolni mogą składać wnioski o oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym. Do wniosku należy dołączyć kserokopię wniosku o płatności bezpośrednie złożony uprzednio do ARiMR w 2017 r.

Zniesienie zakazu wypuszczania drobiu z kurników

Od 6 kwietnia 2017 roku  obowiązują nowe przepisy dotyczące zwalczania ptasiej grypy. Oznacza to zniesienie zakazu wypuszczania drobiu z kurników. W załączeniu Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgierzu z dnia 06 kwietnia 2017 r. wraz z Rozporządzeniem MRiRW z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. 

Komunikat - ptasia grypa

W związku z komunikatem Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi z dnia 7 lutego 2017r. w sprawie grypy ptaków  przypominamy o obowiązku przestrzegania Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z  dnia 20 grudnia 2016r.,  wprowadzającego na terenie całego kraju zakazy i nakazy powszechnie obowiązujące.

Zwrot podatku akcyzowego w 2017 r.

Burmistrz Strykowa informuje, że każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT. W 2017 roku producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w dwóch terminach:

Komunikat lekarza weterynarii

Przekazujemy informację Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgierzu w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Komunikat Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W załączniku przekazujemy komunikat Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Komunikat lekarza weterynarii

Przekazujemy informację Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgierzu w sprawie utylizacji trzody chlewnej.

Komunikat lekarza weterynarii

W załączniku przekazujemy komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Zwrot podatku akcyzowego – II termin

Urząd Miejski w Strykowie informuje, że w terminie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej składając  wniosek do Burmistrza Strykowa wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2016 r. do 31 lipca 2016 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2016 r.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 7 stycznia 2016 r. w sprawie wprowadzenia w 2016 r. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej "Programu mającego na celu wczesne wykrycie zakażeń wirusem wywołującym afrykański pomór świń i poszerzenie wiedzy na temat tej choroby oraz jej zwalczanie" (Dz.U. 2016, poz. 70), Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zgierzu przekazuje ulotkę informacyjną stanowiącą załącznik do niniejszej informacji.

Komunikat w sprawie ujemnych skutków przezimowania upraw

W związku z uszkodzeniami mrozowymi upraw, które wystąpiły na terenie gminy Stryków w okresie zimowym 2015/ 2016 r. prosimy poszkodowanych rolników o zgłaszanie upraw, które wymagają likwidacji i ponownego obsiania do Urzędu Miejskiego w Strykowie, osobiście w pokoju nr 11, lub drogą telefoniczną pod nr. tel.: 42 719 80 02 wew.350 w godzinach pracy Urzędu.

Zwrot podatku akcyzowego w 2016 r.

Urząd Miejski w Strykowie, informuje, że w terminie od 1 lutego 2016 r. do 29 lutego 2016 r. producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej składając  wniosek do Burmistrza Strykowa wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2016 r.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgierzu

Komunikat dla rolników- susza

Urząd Miejski w Strykowie zawiadamia, że w związku z utrzymującą się suszą, nadal można składać wnioski o oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwach rolnych, powstałych w wyniku suszy.

Zwrot podatku akcyzowego – II termin

Urząd Miejski w  Strykowie informuje, że w terminie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 sierpnia 2015 r. producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej składając  wniosek do Burmistrza Strykowa wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2015 r. do 31 lipca 2015 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2015 r.

Komunikat Lekarza Weterynarii

W załączniku przekazujemy komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie wiosennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szkolenie informacyjne dla rolników

Urząd Miejski w Strykowie informuje, że w dniu 18 lutego 2015 r. (środa) o godz. 10.00 w sali Domu Kultury w Strykowie, odbędzie się szkolenie informacyjne z zakresu zasad wypełniania wniosku o przyznanie płatności na rok 2015 oraz z zasad przyznawania płatności obszarowych w latach 2015-2020

Zaproszenie na zebranie Spółki Wodnej

Informacja Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w sprawie udziału w Walnym Zgromadzeniu Delegatów Gminnej Spółki wodnej. 

Komunikat dla płatników składek w KRUS

31 stycznia 2015 r. upływa ustawowy termin na opłacenie składek na ubezpieczenie społeczne rolników i ubezpieczenie zdrowotne.

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2015

Organizatorem Konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i inne instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.

Urząd Miejski w Strykowie informuje

Urząd Miejski w Strykowie informuje, że została podpisana umowa na 2015 rok z przedsiębiorstwem PPH „Hetman” Sp. z o.o. z siedzibą we Florianowie 24, 99-311 Bedlno, które będzie odbierać padłe zwierzęta stanowiące uboczne produkty zwierzęce kategorii 1 lub 2 w rozumieniu Rozporządzenia (WE) Nr 1069/2009 r. Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 21 października 2009 r.

Zwrot podatku akcyzowego w 2015 r.

Urząd Miejski w Strykowie, informuje, że w terminie od 2 lutego 2015 r. do 28 lutego 2015 r. producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej składając  wniosek do Burmistrza Strykowa wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2014 r. do 31 stycznia 2015 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2015 r.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

W załączniku pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii

Informacja dla producentów porzeczek czarnych lub wiśni

Urząd Miasta – Gminy Stryków zawiadamia, że producenci porzeczek czarnych i wiśni otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 410 zł za 1 hektar takich upraw.

Jesienna akcja szczepienia lisów

W załączniku przekazujemy informację Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących na terenie województwa łódzkiego.

Uwaga na Barszcz Sosnowskiego

W związku z informacjami o przypadkach poparzenia mieszkańców Łodzi i woj. łódzkiego Barszczem Sosnowskiego, przekazuję w załączaniu ulotkę dotyczącą biologii, szkodliwości i zwalczania tej groźnej i uciążliwej rośliny.

Afrykański pomór świń

W załączeniu przekazujemy pismo o sytuacji epidemiologicznej w Federacji Rosyjskiej oraz ulotki Głównego Lekarza Weterynarii w związku z afrykańskim pomorem świń. Odpowiedzialne, rozsądne podejście do tego poważnego zagrożenia może uchronić nasz kraj od podobnych sytuacji.

Zwrot podatku akcyzowego w 2014 r. - II termin

Urząd Miasta- Gminy Stryków informuje, że w terminie od 1 sierpnia 2014 r. do 31 sierpnia 2014 r. producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej 

Komunikat dla rolników

Urząd Miasta –Gminy Stryków zawiadamia, że rolnicy, których gospodarstwa poniosły szkody spowodowane wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych (przymrozki wiosenne)  mogą się ubiegać o preferencyjne kredyty klęskowe na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych.

Komunikat

Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie wiosennej akcji szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa łódzkiego w 2014 roku.

Zwrot podatku akcyzowego w 2014 r.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

Urząd Miasta-Gminy Stryków informuje

Urząd Miasta-Gminy Stryków informuje, że w dniach od 15 stycznia  do 25 czerwca  2014 r. Agencja Rynku Rolnego – Oddział Terenowy  w Łodzi, będzie przyjmowała wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany

Urząd Miasta-Gminy w Strykowie informuje

Urząd Miasta-Gminy w Strykowie informuje, że została podpisana umowa na 2014 rok z przedsiębiorstwem PPH „Hetman” Sp. z o.o. z siedzibą we Florianowie 24, 99-311 Bedlno, które będzie odbierać padłe zwierzęta stanowiące uboczne produkty zwierzęce kategorii 1 lub 2 w rozumieniu Rozporządzenia (WE) Nr 1069/2009 r. Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 21 października 2009 r.

INFORMACJA Kierownika Zgierskiego Biura Powiatowego ARiMR dla rolników z obszaru powiatu zgierskiego

Uprzejmie informuję, że w dniach 16-23 grudnia 2013 system komputerowy ARiMR będzie niedostępny, co uniemożliwi obsługę większości czynności prawnych związanych z obsługą interesantów. W szczególności dotyczy to wydawania zaświadczeń i kopii wniosków, nadawania numerów w ewidencji producentów oraz wydawanie kolczyków, paszportów, aktualizacji siedzib stad lub sprawdzanie ich historii.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgierzu

W załączniku przekazujemy informację Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgierzu skierowaną do hodowców trzody chlewnej.

Komunikat

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zgierzu przekazuje KOMUNIKAT Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Łodzi z dnia 18.09.2013 r. dotyczący przeprowadzenia jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa łódzkiego metodą rozrzucenia szczepionek z samolotu w okresie pomiędzy 09 i 13 października 2013 r. 

Zwrot podatku akcyzowego w 2013 r.

Urząd Miasta- Gminy Stryków informuje, że w terminie od 1 sierpnia 2013 r. do 31 sierpnia 2013 r. producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej składając  wniosek do Burmistrza Miasta-Gminy Stryków wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2013 r. do 31 lipca 2013 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2013 r.

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii

W załączniku przekazujemy informację Głównego Lekarza Weterynarii.

Informacja Powiatowego Inspektora Weterynarii w Zgierzu

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zgierzu przypomina o obowiązku informowania o każdorazowym przypadku padnięcia bydła, owiec lub kóz przez ich właściciela.

Komunikat

Komunikat Łódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie wiosennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa łódzkiego.

„Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz „Modernizacja gospodarstw rolnych”

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 312 „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w terminie od dnia 15 kwietnia 2013r. do dnia 26 kwietnia 2013r.

ARiMR przypomina, że w tym roku zwiększył się zakres kontroli tzw. wymogów wzajemnej zgodności w gospodarstwach rolnych

Rolnicy, którzy ubiegają się o przyznanie dopłat bezpośrednich, a także prowadzą gospodarstwa, w których realizowane są działania PROW 2007 - 2013 takie jak np. "Program rolnośrodowiskowy", "Zalesianie gruntów rolnych i gruntów innych niż rolne" oraz wsparcie z tytułu  tzw. dopłat ONW, zobowiązani są do przestrzegania  tzw. "Zasad wzajemnej zgodności"(ang. cross compliance).

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgierzu

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgierzu dla hodowców świń.

KURENDA

Zwrot podatku akcyzowego w 2013 r. Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.

KOMUNIKAT Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii działając na podstawie § 2 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 czerwca 2004r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. nr 142, poz. 1509) informuje, że na terenie województwa łódzkiego w okresie od 21 do 25 września 2012 r. zostanie przeprowadzona  jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

INFORMACJA POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W ZGIERZU

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zgierzu informuje, iż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 listopada 2010 roku w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji mięsa na użytek własny (Dz. U. Nr 207 poz. 1370 z 2010r.),
na terenie gospodarstwa dopuszcza się ubój zwierząt, które były w nim utrzymywane lub zwierząt wyhodowanych w innym gospodarstwie w celu pozyskania mięsa przeznaczonego na użytek własny. Ubój taki jest obwarowany następującymi wymogami:

KURENDA Zwrot podatku akcyzowego w 2012 r.

Urząd Miasta- Gminy Stryków informuje, że w terminie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej składając  wniosek do Burmistrza Miasta-Gminy Stryków wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2012 r.

INFORMACJA

Informacja Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie braku złożenia załacznika nr 19 przez osoby składające wniosek o udzielenie pomocy finansowej o charakterze de minimis (ujemne skutki przezimowania w okresie 2011/2012).

Komunikat dla rolników

Urząd Miasta –Gminy Stryków zawiadamia, że rolnicy, których gospodarstwa poniosły szkody spowodowane wystąpieniem w okresie zimowym 2011/2012 ujemnych skutków przezimowania  mogą się ubiegać o preferencyjne kredyty klęskowe na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

W związku z niepokojącym wzrostem liczby przypadków nielegalnego stosowania mączek mięsno – kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich oraz stanowczym pismem skierowanym w tej sprawie przez Komisję Europejską do Rządu RP informuję, co następuje:

ARiMR przyjmuje wnioski o udzielenie pomocy rolnikom, którym m.in. wymarzły uprawy

Od 2 maja do 1 czerwca 2012 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o udzielanie jednorazowej pomocy finansowej (de minimis) dla rolników i producentów rolnych, którzy w okresie zimowym na przełomie 2011 i 2012 roku ponieśli szkody w uprawach w wyniku ujemnych skutków przezimowania, w tym  w wyniku wymarznięcia.

Informacja Lekarza weterynarii

Powiatowy Lekarz weterynarii w Zgierzu informuje o przeprowadzeniu wiosennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w dniach 02.05.2012 - 07.05.2012.

Powiatowy lekarz weterynarii informuje.

Powiatowy lekarz weterynarii w Zgierzu ponownie przypomina o obowiązku informowania o każdorazowym przypadku padnięcia bydła, owiec lub kóz przez właściciela.

UWAGA ROLNICY! PRZYPOMINAMY!

SZKODY powstałe w uprawach zbóż w wyniku ujemnych skutków przezimowania w okresie zimowym 2011/2012 SĄ OBJĘTE DOPŁATAMI W RAMACH DE MINIMIS

Komunikat dla rolników

Burmistrz Miasta –Gminy Stryków zawiadamia, że rolnicy, których gospodarstwa poniosły szkody w wyniku ujemnych skutków przezimowania zbóż ozimych oraz rzepaków  mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym.
W związku z tym zwracamy się do właścicieli gospodarstw, w których wystąpiły szkody o pisemne zgłoszenie wniosku bezpośrednio w Urzędzie Miasta-Gminy Stryków, ul. Kościuszki 27,  pok. nr 1 w jak najszybszym terminie.
Druk wniosku zgłoszeniowego jest dostępny w Urzędzie Miasta-Gminy Stryków lub na stronie internetowej www.strykow.pl

„Innowacyjny Młody Rolnik 2012r”

Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej ogłasza III edycję ogólnopolskiego konkursu: „Innowacyjny Młody Rolnik 2012” pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Pana Marka Sawickiego. Konkurs kierowany jest do młodych rolników do 40 roku życia,  którzy korzystając z funduszy europejskich zrealizowali inwestycję poprawiającą konkurencyjność swojego gospodarstwa.

KOMUNIKAT Agencji Rynku Rolnego

Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Łodzi informuje, że od 15 stycznia 2012 roku do 25 czerwca 2012 roku można składać wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Zwrot podatku akcyzowego w 2012 r. – zmiana terminu !!!

KURENDA

Zwrot podatku akcyzowego w 2012 r. – zmiana terminu !!!

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgierzu dla posiadaczy zwierząt gospodarskich dokonujących ich uboju na użytek własny.

Apel Starosty Zgierskiego

Apel w sprawie obowiązku utrzymywania i konserwacji urządzeń melioracji szczegółowych.

Specjalistyczne targi rolnicze

Miło nam poinformować o zbliżających się specjalistycznych targach rolniczych jakie w dniach 24-26 lutego 2012 r. odbędą się w Hali Atlas Arena w Łodzi.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zgierzu przypomina

Informacja dla Rolników

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zgierzu przypomina o obowiązku zgłaszania wszystkich przypadkach padnięcia bydła, owiec i kóz. Obowiązek ten wynika z art.42, pkt 1a Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt ( tj. Dz.U. z 2008 nr 213, poz.1342). Informacje należy zgłaszać pod nr tel. 42/ 714-03-67 lub 42/714-03-86.

  • data: 2011.06.03

Szacowanie strat mrozowych w 2011 r.

Rolnicy, którzy w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych (przymrozki wiosenne) ponieśli straty w uprawach rolnych proszeni są o zgłaszanie strat z tego tytułu do Urzędu Miasta-Gminy w Strykowie. W związku z powyższym, najpóźniej do dnia 10.06.2011 r. należy złożyć wniosek. Druki wniosków są dostępne u sołtysów, w Urzędzie M-G Stryków, pok.5 i w załącznikach poniżej. Rolnicy u których wystąpiły szkody wyższe niż 30% średniej rocznej produkcji w gospodarstwie rolnym z trzech lat poprzedzających rok w którym wystąpiły szkody mogą starać się o kredyt preferencyjny.

Wybory do Izb Rolniczych

Informujemy, że zgodnie z uchwałą Nr 9/2010 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 1 grudnia 2010 r. wybory do izb rolniczych na terenie całej Polski zostały zarządzone na dzień 3 kwietnia 2011 r. (niedziela) w godzinach 8.00-18.00. Miejscem siedziby Okręgowej Komisji Wyborczej na terenie Gminy Stryków będzie siedziba Urzędu Miasta- Gminy Stryków, ul. Kościuszki 27.

Limit zwrotu podatku w 2011 r.

Urząd Miasta-Gminy w Strykowie informuje, że w dniach od 1 do 31 marca 2011 r. oraz od 1 do 30 września 2011 r. producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej składając wniosek do Burmistrza Miasta-Gminy Stryków. Do wniosku złożonego w terminie od 1 do 31 marca należy dołączyć faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego dokonanego w terminie od dnia 1 września 2010 do 28 lutego 2011 r. ; natomiast do wniosków złożonych w okresie od 1 do 30 września 2010 r. należy dołączyć faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 marca 2011 do 31 sierpnia 2011 r.

ARiMR rozpocznie od 12 sierpnia przyjmowanie wniosków o wsparcie z PROW 2007 - 2013 od przedsiębiorców

28 lipca Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Tomasz Kołodziej, podał do publicznej wiadomości termin przyjmowania wniosków o pomoc na działanie "Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej" finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Przedsiębiorcy z sektora rolno-spożywczego będą mogli składać wnioski o wsparcie z tego działania od 12 sierpnia.

następna strona »

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku
  • Karta Seniora

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2635060 osobą
na naszej stronie