Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Aktualności >

Treść strony

Nowy Sztandar w ZS nr 1 w Strykowie
2012.02.27
Nowy Sztandar w ZS nr 1 w Strykowie
Od 1 stycznia 2012 roku Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 1 noszą imię Noblistów Polskich. Dnia 23 lutego 2012 r. odbyła się uroczystość przekazania nowego Sztandaru szkole, która od niedawna nosi imię Noblistów Polskich. Na uroczystość przybyli między innymi Poseł Cezary Olejniczak, Burmistrz Miasta-Gminy Stryków Andrzej Jankowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Strykowie Paweł Kasica, wicestarosta zgierski Marcin Karpiński, dyrektorzy zaproszonych szkół. W uroczystości wzięli również udział nauczyciele, uczniowie i rodzice. Podczas uroczystej akademii odbyło się ślubowanie oraz przekazanie nowego Sztandaru szkoły.
Ostatki
2012.02.21
Ostatki
Ostatki, w języku ludowym nazywane mięsopust - jest to dzień, który kończy karnawał. Rozdziela tym samym okres beztroskiej zabawy od czasu wielkopostnej zadumy.
W czasie karnawału popularne były korowody przebierańców. W wesołym pochodzie nie brakowało – w zależności od regionu kraju - konia, kozy, bociana, kominiarza, diabła, śmierci, doktora, baby i dziada, którym towarzyszyli muzykanci “uzbrojeni” w różne, często samodzielnie wykonane instrumenty. Orszak otwierał książę Zapust, czyli słomiana kukła.
Ogłoszenie
2012.02.20
OGŁOSZENIE Burmistrza Miasta-Gminy Stryków o wyniku „otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2012r.”
Tytuł zadania: „Upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców Gminy Stryków poprzez prowadzenie zajęć w różnych dyscyplinach sportu lub organizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych”.
Bal Karnawałowy dla dzieci
2012.02.20
Bal Karnawałowy dla dzieci
18 lutego jak co roku odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bratoszewic. Na zaproszenie odpowiedziały: wróżki, księżniczki, królewny, rycerze, Indianie, czarownice, piraci, misie, pszczółki, motylki i wiele innych postaci z bajek, za które przebrały się dzieci. Najmłodszy uczestnik balu miał kilka miesięcy a najstarszy... nie będę zdradzał :) Bal odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Bratoszewicach i bawiło się na nim 50 dzieci plus ich rodzice i organizatorzy.
„Migracja powrotna korzyścią dla regionu”
2012.02.17
„Migracja powrotna korzyścią dla regionu”
Urząd Marszałkowski w Łodzi wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Łodzi zachęca wszystkich migrantów zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach poświęconych przekazaniu informacji m.in. z zakresu możliwości otrzymania dofinansowania, utworzenia własnej firmy lub uzyskania nowych kwalifikacji zawodowych o kontakt na adres: malgorzata.mastalerz@lodzkie.pl, nina.krajewska@lodzkie.pl, tel: 42 663 31 04 tel: 42 663 31 05
Ferie w Domu Kultury
2012.02.14
Ferie zimowe 2012 już za nami. W tym roku Ośrodek Kultury i Rekreacji przygotował dla dzieci mnóstwo ciekawych zajęć i warsztatów. Jak co roku mieliśmy okazję nauczyć się wielu interesująch technik plastycznych. Wspólnie tworzyliśmy "Własny papier pakowy" czy "Piaskowe obrazki". Dzieci miały okazję lepić różnorodne formy w masie plastycznej. Oczywiście nie zabrakło nam też ruchu a o to zadbał instruktor strykowskiej grupy teatralnej -p. Rafał Mikołajewski.
"Karnawałowe Party"
2012.02.13
"Karnawałowe Party"
10.02 o godz. 10:00 odbył się bal karnawałowy "Karnawałowe Party". Impreza zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie kończyła zajęcia kulturalno - oświatowe proponowane dzieciom przez te jednostki w okresie ferii. Zabawę rozpoczęło przedstawienie teatralne pt. : "Kot w butach" w wykonaniu uczestników zajęć feryjnych. W rolach głównych: Kot (Gabrysia Domańska), Janek - Młynarczyk (Miłosz Chojnacki), Król/Brat (Maciek Szulczewski), Królewna (Ola Brynkiewicz), Dama1/Bratowa (Ola Figura), Stangret (Amadeusz Sitnicki), Dama2 (Marysia Gadomska), Czarodziej (Oliwia Rojek), Narrator (Bartek Wachowski). Scenariusz i reżyseria - Magdalena Błaszczyk (GBP w Strykowie).
Zajęcia kulturalno - oświatowe w bibliotece
2012.02.13
Zajęcia kulturalno - oświatowe w bibliotece
Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zakończyła właśnie zajęcia kulturalno - oświatowe w okresie ferii zimowych.
W tym roku biblioteka przy współpracy z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strykowie ułożyła zajęcia tak, aby najmłodsi mogli skorzystać z propozycji zarówno jednej jak i drugiej placówki. Bogaty program obejmował między innymi : warsztaty plastyczne, teatralno - cyrkowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, zagadki, quizy, gry, turnieje puzzlowe, malowanie twarzy itp.

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku
  • Karta Seniora

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2636651 osobą
na naszej stronie