Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Aktualności >

Treść strony

"Jesień i muzyka"
2011.11.28
"Jesień i muzyka"
26 listopada strykowska orkiestra zaprezentowała Koncert zatytułowany "Jesień i muzyka". Orkiestra zagrała kilka znanych standardów, jak Santa Lucia, Przy ognisku, Jesienne róże, 20 lat minęło, a na finał Niech żyje bal Maryli Rodowicz.
TROJE UCZNIÓW JEDYNKI W GRONIE ZWYCIĘZCÓW
2011.11.28
TROJE UCZNIÓW JEDYNKI W GRONIE ZWYCIĘZCÓW
Czworo uczniów Szkoły Podstawowej nr1 w Strykowie zakwalifikowało się do łódzkiego konkursu recytatorskiego "Czarne przegrywa, kolor wygrywa - w kolory grajmy dziś". Tam nasi uczniowie w składzie: Zosia Piestrzeniewicz, Ola Stęplewska, Antoś Kaczmarek i Kacper Olszewski 17 listopada konkurowali z 70 innymi młodymi recytatorami w dwóch kategoriach wiekowych: I-III i IV-VI. W pierwszej kategorii Zosia (na zdjęciu jako uforudek) zajęła 2 miejsce., podobnie jak jej starszy kolega Kacper Olszewski, który również uplasował się na drugiej pozycji w kategorii klas IV-VI (na zdjęciu jako biało-czarny kot). Finalistką została również Ola, która zajęła 7 miejsce. Uroczyste podsumowanie konkursu nastąpiło 25 listopada. Tam wręczono laureatom i finalistom nagrody oraz wszyscy wzięli udział w warsztatach teatralnych "Dotknąć teatru" prowadzonych przez aktorkę teatru "Łątka".
Pożegnanie księdza Bernarda
2011.11.22
Pożegnanie księdza Bernarda
Wczoraj w Koźlu odbyła się ceremonia pogrzebowa, a po niej pożegnanie zmarłego kapłana Bernarda Wieteska na cmentarzu w Kurowicach. Mszy świętej przewodniczył biskup pomocniczy Ireneusz Pękalski. Zmarłego kapłana przyszli pożegnać przyjaciele, parafianie i mieszkańcy Gminy Stryków.
Odszedł Ksiądz Bernard Wieteska
2011.11.17
Odszedł Ksiądz Bernard Wieteska
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych..." Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż wczoraj 16 listopada w wieku 74 lat zmarł ksiądz Bernard Wieteska, wieloletni duszpasterz i proboszcz parafii w Koźlu.
Ksiądz Bernard święcenia kapłańskie przyjął w 1960 roku, w zeszłym roku obchodził 50 lat kapłaństwa. Parafią kozielską kierował od 18 VI 1992.
17 listopada o godz. 16.00 w Koźlu odprawiona zostanie msza święta za śp. księdza Bernarda. W poniedziałek 21 listopada trumna z ciałem księdza proboszcza zostanie wystawiona od godz. 10.00 w kościele w Koźlu. Na godz. 11.00 planowana jest ceremonia pogrzebowa, a pożegnanie zmarłego Kapłana odbędzie się na cmentarzu w Kurowicach gm. Brójce.
Powiatowe Uroczystości 11 Listopada w Strykowie
2011.11.14
Powiatowe Uroczystości 11 Listopada w Strykowie
W tym roku Stryków po raz pierwszy był organizatorem Powiatowych Uroczystości upamiętniających Odzyskanie Niepodległości przez Polskę.
Pierwszym punktem obchodów był spektakl aktorów ze Śródmiejskiego Forum Kultury z Łodzi pt.”Do Ciebie Polsko”, przedstawiany w Kościele pw.św. Marcina w Strykowie . Program pod kierownictwem muzycznym p. Teresy Stokowskiej-Gajda zawierał piosenki legionowe i teksty patriotyczne oraz wspomnienia wydarzeń historycznych z lat 1914-1918. Młodzi aktorzy epatowali radosnym ale i wzruszającym nastrojem.
Konkurs
2011.11.10
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi zaprasza wszystkich, którzy lubią robić zdjęcia lub mają talent literacki i chcą pochwalić się swoją twórczością do udziału w konkursie literacko - fotograficznym "SŁOWEM I OBRAZEM O PO KL".
Domofon ICE
2011.11.09
Domofon ICE
W środę 9 listopada uczniowie wszystkich szkół podstawowych w Gminie Stryków wzięli udział w nowatorskim programie społecznym „Domofon ICE”. To akcja, dzięki której dzieci bezpłatnie otrzymują odblaskowe zawieszki ze spersonalizowanymi kartami ICE zawierającymi dane opiekunów.
Centrum Obsługi Przedsiębiorcy zaprasza na konferencję
2011.11.09
Centrum Obsługi Przedsiębiorcy wraz z współorganizatorami zaprasza 18 listopada br. na doroczną konferencję, poświęconą prezentacji projektów zrealizowanych w ramach III Osi priorytetowej RPO WŁ. Spotkanie, które w dużej mierze poprowadzą nasi beneficjenci dzieląc się swoimi doświadczeniami, adresowane jest m.in. do przedstawicieli firm, będących na etapie podpisania umów i przymierzających się do realizacji projektów.

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku
  • Karta Seniora

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2635520 osobą
na naszej stronie