Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu > Newsy > 2011 >

Treść strony

Udało się uratować szkołę w Bratoszewicach

Do ostatniej chwili trwały pertraktacje w sprawie dalszych losów Zespołu Szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach. Dosłownie kilkanaście minut przed godziną 17.00, na którą wyznaczono spotkanie, zorganizowane przez radę rodziców, osiągnięto konsensus. I tak oto niosący transparenty, nastawiony na walkę o uratowanie szkoły przed likwidacją tysięczny tłum młodzieży, rodziców i mieszkańców usłyszał z ust starosty zgierskiego Krzysztofa Kozaneckiego zapewnienie, że placówka będzie nadal funkcjonować. Po tych słowach rozległy się gromkie brawa.

Okazało się, że trwające od miesiąca pertraktacje z burmistrzem Strykowa Andrzejem Jankowskim i pełnomocnikiem spadkobierców rodziny Rzewuskich właśnie dobiegły końca i ustalono, że od 1 września 2013 roku placówkę przejmie strykowski samorząd. Szkoła będzie funkcjonować w tym samym miejscu do roku 2018, a potem jej uczniowie przeniosą się do nowej siedziby. Porozumienie zawarto 13 grudnia przed południem, ale postanowiono zachować je w tajemnicy, do czasu zaakceptowania go przez radnych Miasta - Gminy Stryków. Ową aprobatę uzyskano w ostatniej chwili.

 

Burmistrz Jankowski przemawiając, wyraził nadzieję, że tak licznie przybyli posłowie i wysłannicy z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi nie stracą zainteresowania sprawą przyszłości szkoły i odliczą się w komplecie, kiedy Stryków będzie zabiegał o wybudowanie nowej placówki dla tej społeczności uczniowskiej. Zwrócił się też do posłów z apelem o wprowadzenie zmian w ustawach: oświatowej, która powinna bardziej odpowiadać realiom i podatkowej, która według niego niesprawiedliwie traktuje gminy wiejskie (zarzuty dotyczyły głównie tzw. „janosikowego”).


Na grudniowej sesji w powiecie radni rozpatrzą wniosek o przekazanie szkoły strykowskiemu samorządowi, zaś radni ze Strykowa miesiąc później przegłosują uchwałę o jej przejęciu.
„Negocjacje były trudne, aczkolwiek cieszy mnie, że wszystkie ze stron podchodziły do sprawy ze zrozumieniem interesów osób trzecich – mówi starosta zgierski. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zawarcia porozumienia gwarantującego dalsze funkcjonowanie tej szkoły.”

komentarze (0) (Udało się uratować szkołę w Bratoszewicach)

  • data: 2011.12.15

wstecz

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku
  • Karta Seniora

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2636735 osobą
na naszej stronie