Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu > Newsy > 2011 >

Treść strony

Węzeł Stryków

"Na to, czy dany region jest atrakcyjny dla jego mieszkańców, a także dla odwiedzających go gości i turystów, ogromny wpływ ma dziś komunikacja.

Drogi muszą być wygodne i dobrej jakości, by ich użytkownicy chcieli dotrzeć do miast przy nich położonych, by zdecydowali się na inwestycje w ich okolicy i zostawili tam swoje pieniądze.
Gospodarcza przyszłość województwa łódzkiego zależy więc także od infrastruktury. Pod Łodzią krzyżują sie dwa transeuropejskie szlaki transportowe, wyznaczające kierunki przyszłej współpracy gospodarczej.
Przecinają sie na węźle w Strykowie. Węzeł ten jest wyjątkowym projektem drogowym w skali naszego kraju.
Ten dwupoziomowy gigant powstaje na blisko 130 hektarach. Budowa węzła Stryków I (od stycznia tego roku nosi nazwę Łódź-Północ) ruszyła 23 czerwca 2010 r. W ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę trzynastu wiaduktów i wielu kilometrów łącznic. Osiem łącznic pozwalających zjeżdżać we wszystkich kierunkach daje w sumie ponad 18 km. Ale to jeszcze nie wszystko. W ramach węzła Łódź-Północ powstaną także przejazdy drogowe na skrzyżowaniu autostrad z drogą wojewódzką nr 708 oraz drogą gminną Warszewice -Anielin, a także nowe drogi dojazdowe. Rozebrane i przebudowane zostanie skrzyżowanie z drogą krajową nr 14, wyremontowane zostaną nawierzchnie dróg dojazdowych, powstaną przepusty, elementy odwodnienia oraz inne obiekty inżynierskie. W Strykowie budowane są popularne w Europie wiadukty typu extradosed, które wyglądem będą przypominały atrakcyjne i kosztowne mosty podwieszane, ale ich parametry konstrukcyjne odpowiadają tańszym mostom belkowym.
Będzie to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki budowie węzła województwo łódzkie będzie miało szeroko otwarte drogowe drzwi w cztery strony świata: autostrada A2 połączy Berlin z Moskwą, autostrada A1 połączy Skandynawię z Bałkanami.
Prognozuje się, że we wszystkich czterech kierunkach w ciągu doby może się nawet przemieszczać około 130 tys. pojazdów.
Znaczenie transportowe węzła Łódź-Północ już doceniło wielu inwestorów. Budowa nie dobiegła końca a w okolicach Strykowa swoje centra logistyczne ulokowało już kilka zagranicznych koncernów, a kolejne już się do tego przygotowują."
 

  • data: 2011.10.07

wstecz

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku
  • Karta Seniora

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2636803 osobą
na naszej stronie