Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Aktualności >

Treść strony

Agat wśród najlepszych w Ogólnopolskich Impresjach Tanecznych
2012.04.16
Agat wśród najlepszych w Ogólnopolskich Impresjach Tanecznych
W dniu 15 kwietnia Zespół Tańca Współczesnego AGAT reprezentował Stryków na VIII Ogólnopolskich Impresjach Tanecznych w Piotrkowie Trybunalskim. Zespół otrzymał specjalne zaproszenie od organizatorów i tym samym znalazł się wśród sześciu najlepszych zespołów tanecznych Każdy zespół przedstawiał swoje umiejętności w Kategorii: Formacje, Duet ( Julita Mirys, Magdalena Wąsik), Solo (Olga Boruszczak). W skład jury oceniających konkurs zasiadało sześcioro profesjonalnych tancerzy i choreografów.
3 miejsce w “Mistrzostwach kibicowania”
2012.04.16
3 miejsce w “Mistrzostwach kibicowania”
15 kwietnia 40 osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie wzięła udział w konkursie “Mistrz kibicowania” podczas łódzkiego maratonu. Młodzi kibice wraz z przygotowującymi grupę do konkursu opiekunami: Ewą Olszewską, Krzysztofem Wosikiem i Rafałem Mikołajewskim dopingowali biegaczy hasłami: Jesteś wśród niewielu, co dobiegną do celu, Nie poddawaj się człowieku, tak jak Justyna dobiegniesz bez leków, Wszystkim dopingujemy, bo fair play kibicujemy. Uczniowie obsługiwali też punkt żywnościowy podając zawodnikom owoce, napoje izotoniczne i wodę. Zeszłoroczni wicemistrzowie kibicowania w tym roku zajęli 3 miejsce i podczas uroczystego finału w Atlas Arenie odebrali pamiątkowy medal oraz puchar wraz z czekiem pieniężnym do sklepu Go Sport.
Zadbaj o swoje zdrowie
2012.04.10
Zadbaj o swoje zdrowie
Wiadomość dla wszystkich miłośników zdrowego stylu życia! Już 15 kwietnia 2012r. (niedziela) o godz. 11:00 nad zalewem w Strykowie odbędzie się pierwsze spotkanie Wielkiej Akcji pt. „Chodzimy razem”. Impreza, której pomysłodawcą był radny Strykowa, a także miłośnik sportu i organizator wielu imprez Andrzej Pożarlik, ma na celu popularyzację Nordic Waliking wśród mieszkańców Gminy Stryków. Prozdrowotne spotkanie w najbliższy weekend będzie pierwszym, ale na pewno nie ostatnim tego typu przedsięwzięciem. W organizację imprezy włączył się także Urząd Miasta i Gminy Stryków, poza tym Burmistrz Andrzej Jankowski zapowiedział, że sam będzie korzystał z dobrodziejstw maszerowania z kijkami.
Gmina Stryków otrzymała kolejne dofinansowanie w wysokości 500 000zł
2012.04.02
Gmina Stryków otrzymała kolejne dofinansowanie w wysokości 500 000zł
Gmina Stryków otrzymała kolejne dofinansowanie w ramach PROW na lata 2007-2013 w kwocie 500 000,00 złotych, na realizację zadania pn. „Zagospodarowanie obrzeży zbiornika retencyjnego w Strykowie wraz z budową kompleksu sportowo-turystyczno-rekreacyjnego (etap II i III)”. Inwestycja obejmować będzie wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej wraz z oświetleniem alejek spacerowych. Projekt przewiduje wykonanie miejsc wypoczynku i rekreacji wraz z nasadzeniami drzew i krzewów. Wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej zlokalizowane będą siedziska w postaci wolnostojących ławek wraz z miejscami postojowymi dla rowerów oraz miejsce wypoczynku ze stolikami do gry w szachy. W pobliżu istniejącej plaży zamontowane zostaną urządzenia zabaw dla dzieci. Na istniejącym wzniesieniu zaprojektowany został taras widokowy z nowymi barierkami ochronnymi, kostką betonową oraz elementami małej architektury, w postaci ławek i pergoli z nasadzonymi roślinami. U podnóża wzniesienia wykonany zostanie plac sportowo-rekreacyjny typu fitness, który kierowany będzie do osób w każdym wieku.
Jakub Pawlak zwyciężył w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki
2012.04.02
Jakub Pawlak zwyciężył w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki
Grand Prix, Złotego Tukana 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobył mieszkaniec Gminy Stryków Jakub Pawlak, który zwyciężył w nocy z piątku na sobotę w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki. W finałowym etapie konkursu wzięło udział dziewięcioro młodych aktorów.
Informacja
2012.04.02
Urząd Miasta-Gminy Stryków informuje, że w dniu 6 kwietnia br. (Wielki Piątek) będzie przyjmował interesantów do godziny 13:00. Kasa Urzędu będzie czynna do godziny 12:00.
Grad bramek i remis z SMS-em
2012.04.02
Grad bramek i remis z SMS-em
W środę, 28 marca w Strykowie odbył się zaległy mecz 18. kolejki pomiędzy Zjednoczonymi a łódzkim SMS-em. Pierwotnie spotkanie miało być pierwszym meczem strykowian w rundzie wiosennej, ale ze względu na zły stan murawy zdecydowano się przełożyć to spotkanie. Zanim gra się rozpoczęła piłkarze obu drużyn minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego kilka dni wcześniej byłego piłkarza i pierwszego kapitana w historii Zjednoczonych Stryków, a później także trenera - Andrzeja Leszczyńskiego.
Rezerwy Strykowa nadal liderem
2012.04.02
Rezerwy Strykowa nadal liderem
Za nami pierwsza kolejka rundy wiosennej w rozgrywkach drugiej grupy A-klasy. Co po niej możemy stwierdzić? Na pewno to, że aktualny lider Zjednoczeni II Stryków jest dobrze przygotowany do wiosny. Podopieczni trenera Wiktora Wiśniewskiego rozgromili w Skotnikach Zamek aż 5:0. Możemy też powiedzieć, że kandydatów do końcowego triumfu w lidze jest czterech. Dwaj z nich już na początku rundy rewanżowej skrzyżowali miecze. Start Brzeziny odniósł skromne zwycięstwo nad LKS-em Rosanów 1:0 i już jako jedyny dotrzymuje kroku prowadzącym strykowianom. Tuż za czają się jednak wspomniany Rosanów i niezwykle groźny LZS Justynów. Ci drudzy w minionej kolejce zmiażdżyli w Strugę Dobieszków aż 8:0. Sytuacja dobieszkowian jest z kolei fatalna. Zespół Strugi zanotował dziewiątą porażkę z rzędu i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. Gorsi są tylko piłkarze Kotana Ozorków, którzy do tej pory zgromadzili jedynie cztery punkty, o dwa mniej od Dobieszkowa.

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku
  • Karta Seniora

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2636738 osobą
na naszej stronie