Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Aktualności >

Treść strony

Grupa “Pod sceną” wśród 15 najlepszych grup teatralnych w kraju
2012.05.28
Grupa “Pod sceną” wśród 15 najlepszych grup teatralnych w kraju
Troje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie (Oliwka Karpińska, Ola Stęplewska i Kacper Olszewski) wzięło udział w 33. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych “Dziatwa” w Łodzi. Przez 3 dni członkowie grupy teatralnej “Pod sceną” wraz z instruktorem Rafałem Mikołajewskim i nauczycielką Ewą Olszewską oglądali przedstawienia najlepszych grup teatralnych z Polski, brali udział w warsztatach, rozmowach z radą artystyczną, którą stanowili ludzie teatru: Jadwiga Sącińska, Piotr Cieplak i Leszek Bzdyl, uczestniczyli w korowodzie na ulicy Piotrkowskiej, by ostatniego dnia 26 maja w Teatrze Nowym za swoje przedstawienie “Kim jesteś” otrzymać dla domu kultury dyplom, pamiątkowy obraz oraz nagrodę w wysokości 600zł.
Gmina Stryków z lotu ptaka.
2012.05.25
Gmina Stryków z lotu ptaka.
Zakończył się 1 etap lotniczych zdjęć fotograficznych z terenów Gminy Stryków. Zdjęcia można obejrzeć na stronie www.strykow.pl w zakładce galeria. Zdjęcia były wykonane w miesiącu maju br. i można na nich zobaczyć między innymi skrzyżowanie autostrad A1 i A2, budowę obwodnicy Strykowa, magazyny i hale oraz wiele innych miejsc. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Ostatnia szansa na dofinansowanie projektów w ramach PO Kapitał Ludzki
2012.05.23
Urząd Marszałkowski w Łodzi przypomina o trwających konkursach na dofinansowanie realizacji projektów w ramach Priorytetu VIII i IX PO KL:
I miejsce dla Lipkowianek
2012.05.23
I miejsce dla Lipkowianek
Płock kolejny raz okazał się bardzo gościnny dla Zespołu "Lipkowianka" i towarzyszącej im "Kapeli". W minioną sobotę (19.05.2012r) "Lipkowianki" oraz "Kapela Zespołu Lipkowianka" wystąpiły w Płocku na XII Międzywojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Zespołów Seniora. Były to bardzo udane występy. Zarówno "Lipkowianki" jak i towarzysząca im "Kapela" w swoich kategoriach bezapelacyjnie zajęły I miejsca. "Lipkowianki" wystąpiły w kategorii "zespoły" a "Kapela" w kategorii "kapele". Gratulujemy!!!
Pomysł na dworzec!
2012.05.22
Pomysł na dworzec!
Trwają już prace remontowe dworca i peronów strykowskiej stacji PKP. Część pomieszczeń dworca ma nadal użytkować PKP natomiast pozostałą częścią ma otrzymać gmina Stryków, która prowadzi obecnie rozmowy z PKP na temat zasad przejęcia budynku wyremontowanej stacji. W związku z powyższym Burmistrz Miasta - Gminy Stryków zwraca się do mieszkańców z pytaniem w jaki sposób gmina powinna zaadaptować budynek stacji kolejowej?
Kolejny sukces recytatorski ucznia z SP nr 1 w Strykowie
2012.05.22
Kolejny sukces recytatorski ucznia z SP nr 1 w Strykowie
19 maja Kacper Olszewski w Turnieju Recytatorskim “Zwierciadło rzeczywistości Polska, Europa, Świat” zajął I miejsce. Chłopiec recytował swój popisowy wiersz Wisławy Szymborskiej “Kot w pustym mieszkaniu”. By znaleźć się w gronie recytatorów Łódzkiego Domu Kultury Kacper musiał wywalczyć sobie nominację do wojewódzkiego konkursu biorąc udział w eliminacjach powiatowych w Ozorkowie. Czwartoklasista z SP nr 1 w Strykowie pokonał nawet gimnazjalistów, gdyż w konkursie nie było podziału na kategorie wiekowe.
120 lecie OSP w Strykowie
2012.05.22
120 lecie OSP w Strykowie
W dniu 12 maja odbyła się uroczystość 120 lecia działalności najstarszej w całym powiecie zgierskim jednostki Ochotniczej Straży pożarnej w Strykowie. Obchody rozpoczęły się uroczystym podniesieniem flagi państwowej i odegraniem hymnu Polski.
Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie” w dobieszkowskim Centrum
2012.05.21
Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie” w dobieszkowskim Centrum
W dniach 16-18 maja 2012r. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie było organizatorem IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie” w kategorii fryzjer oraz bezpieczeństwo i higiena pracy z elementami prawa pracy.
Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie” był szczególnie ważnym przedsięwzięciem, bowiem pozwał na sprawdzenie poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej młodych ludzi zdobywanej podczas pobierania nauki w Ochotniczych Hufcach Pracy. Przystąpienie do konkursu wymagało od uczestników wnikliwego opanowania wiadomości i umiejętności w wyuczonym zawodzie, w tym wiedzy z BHP. Dzięki takim inicjatywom jak Konkursy „Sprawny w zawodzie”, młodzież kształtuje w sobie odpowiednie postawy w zakresie bezpiecznych zachowań i procedur, które wynikają z procesu pracy.

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku
  • Karta Seniora

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2636650 osobą
na naszej stronie