Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Kultura i oświata >

Treść strony

Warsztaty animacji wycinankowej
2018.03.16
Warsztaty animacji wycinankowej

W dniu 6 marca dzieci z klas III – VII SP w Koźlu były na sztuce  „O Cyruliku i diable” w teatrze Arlekin w Łodzi. Humorystyczny spektakl oparty był na motywach legendy śląskiej. Wraz z marionetkami grali aktorzy a tło stanowiła muzyka wykonywana na żywo. Sztuka zbudziła aplauz młodej widowni. Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w warsztatach animacji wycinankowej inspirowanych obejrzanym spektaklem, których rezultaty zostały utrwalone w postaci mini filmów animowanych.

2.03.2018r. w SP w Koźlu odbyły się warsztaty ekologiczne.
2018.03.16
2.03.2018r. w SP w Koźlu odbyły się warsztaty ekologiczne.

Uczniowie  kl.I-III uczestniczyli w zajęciach nt. Uwaga-alarm antysmogowy. Prowadzone były doświadczenia, w trakcie których dzieci zdobyły wiadomości nt. przyczyn zanieczyszczeń powietrza, dowiedziały się co to jest smog i jak powstaje. Uczniowie wykonali papierowe wiatraczki, których działanie jest podobne do zachowania się pyłów  zawieszonych w gazach.

Ελληνική ημέρα για την ημέρα των γυναικών czyli Dzień grecki na Dzień Kobiet
2018.03.15
Ελληνική ημέρα για την ημέρα των γυναικών czyli Dzień grecki na Dzień Kobiet

Po raz kolejny z okazji Dnia Kobiet dla naszych wspaniałych pań zorganizowaliśmy spotkanie z kulturą innego kraju. Tym razem wybór padł na Grecję, o które wspaniale opowiadał - Mikis Jeropulos. Zanim jednak miał okazję zaprezentować swoją prezentację, na scenie pojawił się kierownik domu kultury, który złożył wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia, później na scenie pojawiła się niesułkowska ikona czyli - Wujo Władek ze specjalnie na tę okazję przygotowanym wystąpieniem. Po nim scena należała już w całości do zespołów występujących w niesułkowskim domu kultury.

Półfinał Szkolnego Master Szefa w ZS nr 1 w Bratoszewicach
2018.03.15
Półfinał Szkolnego Master Szefa w ZS nr 1 w Bratoszewicach

27 lutego  odbył się półfinał zmagań konkursowych o tytuł „Szkolnego Master Szefa”. Udział w tym etapie brało pięć dwuosobowych zespołów. Tym razem tematem wiodącym był deser. Rodzaj dostępnych surowców oraz dodatkowe wymagania do potrawy konkursowej pozostało tajemnicą do momentu rozpoczęcia półfinału.

Wyjazd do Warszawy
2018.03.15
Wyjazd do Warszawy

John Lock powtarzał, że nasze życie to czysta księga, którą poprzez kolejne doświadczenia powoli zapisujemy. Klasy II TLM i III TŻ pod opieką p. Agaty Pietrzak i p. Anny Wójcik dołożyły kolejny rozdział to tej pamiątkowej księgi szkolnych wyjazdów. Dnia 8 marca 2018 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i na Stadion Narodowy.

Koncert z okazji Dnia Kobiet
2018.03.14
Koncert z okazji Dnia Kobiet

11 marca br. w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Gwiazdami wieczoru byli Anna Cymmerman – sopranistka, solistka Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Anna i Romuald Spychalscy – artyści występujący na estradach w Polsce i Kanadzie. W programie koncertu podzielonego na kilka bloków zaprezentowali arie i duety operetkowe, musicalowe oraz przeboje z gatunku światowej muzyki rozrywkowej.

Jesteśmy dumni z Maćka !
2018.03.12
Jesteśmy dumni z Maćka !

Jak co roku uczniowie szkoły przy Targowej w Strykowie próbowali swoich sił w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM organizowanym przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Ten prestiżowy konkurs przebiega w trzech etapach: eliminacje szkolne, rejonowe oraz finał wojewódzki  i adresowany jest głównie do uczniów klas trzecich gimnazjum. Tym większą radość sprawił nam fakt, że uczeń klasy IIc – Maciej Szulczewski został jego finalistą.

100 naj... na stulecie niepodległej Polski
2018.03.12
100 naj... na stulecie niepodległej Polski

Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie mieli nie lada wyzwanie: znaleźć po 100 wybitnych postaci, wynalazków, miejsc i wydarzeń, które związane są z ostatnimi stoma latami  państwa polskiego.

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku
  • Karta Seniora

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2634978 osobą
na naszej stronie