Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Sport i rekreacja > Strykowska Grupa Motocyklowa >

Treść strony

Strykowska grupa miłośników motocykli.

W 2006 powstała w Strykowie grupa miłośników motocykli. Jej członkami są osoby z różnych środowisk i zawodów . Przewodniczącym grupy jest Pan Henryk Przybysz właściciel warsztatu lakierniczego a były komendant komisariatu Andrzej Pożarlik pełni w czasie wyjazdów rolę przewodnika i opiekuna grupy. Ustala trasy przejazdu , miejsca noclegowe i ciekawe obiekty do zwiedzania. W 2007 roku grupa zwiedziła Słowacje , południowo wschodnią Polskę  tj Bieszczady . Brali udział w licznych zlotach w tym największym Piknik Country Mrągowo. Jeżdżą na motorach Yamaha 1100 i 650 Drag Star a także na Hondach. Obecnie grupa liczy 12 motorów. Gdziekolwiek się pojawią wzbudzają duże zainteresowanie zwłaszcza, że zakupili jednakowe koszulki na których widnieje herb Strykowa  i nazwa miasta. Stanowią ciekawy element promocji gminy.

Warto zobaczyć: http://obsor.net/

Strykowianie w kraju i na krańcu świata - part II

Skrzyżowanie autostrad ma to do siebie, że możemy dość szybko dojechać w różne miejsca. W minionym sezonie Strykowska Grupa Motocyklowa postanowiła skorzystać z wygody dobrej drogi dojazdowej i wybrała się w szybką podróż do Poznania.

Strykowianie na końcu świata - part I

Miniony rok był jak zwykle intensywny dla członków ze Strykowskiej Grupy Motocyklowej, która niemal przez całe lato brała udział w różnego rodzaju wyprawach, a największą odbyła w lipcu, kiedy to kilkunastoosobowa grupa maszyn z żółto-niebieskimi flagami udała się do Czarnogóry. 

Strykowianie podbili Bałkany

България – prawidłowa nazwa w urzędowym języku tego kraju pewnie przez niewielu z państwa będzie odczytana, a na pewno nie przez młodszą część. Wszystkim zainteresowanym już spieszę z wyjaśnieniem. Na przełomie lipca i sierpnia motocykliści ze Strykowskiej Grupy Motocyklowej wybrali się na kolejną pełną przygód podróż do dalekiego kraju, tym razem odwiedzili Bułgarię.

Strykowska Grupa Motocyklowa odwiedziła stolicę

W kolejnej wyprawie Strykowskiej Grupy Motocyklowej, która odbyła się w niedzielę, 14 lipca, obecny był powrót do historii. Motocykliści na czele z prezesem Grupy Henrykiem Przybyszem pojechali do Miasta Stołecznego Warszawy, by odbyć podróż w czasie, przemierzając kolejne części niedawno powstałego Muzeum Powstania Warszawskiego.

Strykowska Grupa Motocyklowa na Litwie

W kolejną, pełną przygód podróż wyruszyła na przełomie maja i czerwca Strykowska Grupa Motocyklowa. 16 maszyn i 30 osób udało się na Litwę, gdzie spędzili cztery dni. Po przejechaniu blisko 1500 km strykowianie wrócili do domów pełni fantastycznych wrażeń.

W służbie drugiemu człowiekowi

 Odkąd powstała w Strykowie Grupa Motocyklowa dzieje się wiele dobrego. Od akcji Motoserce zaczynając, kończąc po różnego rodzaju wyjazdy dla dzieci i młodzieży szkolnej. W miniony weekend jeden z członków Strykowskiej Grupy Motocyklowej Andrzej Pożarlik, który jest specjalistą w zakresie udzielania pierwszej pomocy udzielił dwóch kilkugodzinnych szkoleń dla interesariuszy.

Wielkie plany na 2013 rok

Wprawdzie sezon motocyklowy 2013 jeszcze nierozpoczęty, to jednak Strykowska Grupa Motocyklowa już spotkała się na zebraniu, na którym został ustalony plan wyjazdów i imprez na nadchodzący rok. Strykowianie mają w tym roku sporo kilometrów do przejechania.

Na ratunek w każdej chwili

W okresie zimowym w świecie motocyklowym panuje zazwyczaj posucha. Niekorzystne warunki na drodze uniemożliwiają kierowcom jednośladów ekscytującą podróż nie ma znaczenia dokąd, ważne że przed siebie. Wydawać się może, że przerwa w sezonie czeka też Strykowską Grupę Motocyklową i jej członków. Nic bardziej mylnego. Strykowianie nie próżnują i zamiast siedzieć bezczynnie w domu, w minioną niedzielę kilkunasto osobowa grupa ludzi spotkała się na szkoleniu, które odbyło się w Domu Kultury w Strykowie w jednym celu – chcą być gotowi nieść pomoc, gdy ktoś będzie jej potrzebował. Szkolenie prowadził specjalista posiadający uprawnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, nauczyciel ZS nr 1 w Strykowie i także członek SGM – Andrzej Pożarlik, a do pomocy miał dwie przeszkolone pielęgniarki – Wiesławę Tomczak (Szpital im. M. Kopernika w Łodzi) oraz Mariolę Pożarlik (Przychodnia Stryków), które także należą do motocyklowej grupy.

Oddawanie krwi podczas Dni Strykowa

Oddawanie krwi podczas Dni Strykowa

 

Wyjazd na mazury

Wyjazd na mazury

 

 

Na podbój Europy

Sezon motocyklowy powoli zbliża się ku końcowi. Nadarza się więc doskonała okazja by bliżej przyjrzeć się wyprawom, które odbyła jedyna w naszym regionie Grupa Motocyklowa ze Strykowa.
Tak jak w poprzednim roku głównym celem do osiągnięcia była Chorwacja. W drodze do „Riviery Adriatyku” strykowianie pokonali prawie półtora tysiąca kilometrów, przejeżdżając przez mnóstwo różnych ciekawych miejscowości.

MotOKrewniacy ze Strykowa

W dniu 5 grudnia w sali OSP w Strykowie odbyła się Mikołajkowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Po raz pierwszy od swojego istnienia wzięła w niej udział także Strykowska Grupa Motocyklowa, która w ten sposób próbowała zachęcić strykowian do oddawania krwi. Inicjatorem pomysłu wzięcia udziału w akcji był Andrzej Pożarlik, który krwiodawcą jest już po raz wtóry: „Po raz pierwszy krew oddałem w 1981 roku., w  sumie przez te lata ponad 8 litrów.

Strykowska Grupa Motocyklowa w Chorwacji

Dobro dosli!, co po chorwacku znaczy witajcie! - takimi słowami przyjmowano w Kastelu Starym motocyklistów ze Strykowskiej Grupy Motocyklowej, która w tym roku wybrała się w długą i niezwykłą podróż do Chorwacji. Tegoroczna wyprawa zgromadziła liczną grupę 18 osób.

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku
  • Karta Seniora

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2635112 osobą
na naszej stronie